PRZEBIEG EKSPERYMENTU

Część I - INSPIRACJE

Chcemy, aby temat był związany z naszym miastem. Może dotyczyć historii, np. zapomnianego letniska Czarna Struga, epizodów z życia rodziny Briggsów, historii wybranej ulicy, życia konkretnego mieszkańca lub grupy mieszkańców. Wiele historycznych wątków urywa się, ciekawe epizody nie mają zakończenia. Możemy dokonać prawdopodobnej rekonstrukcji wydarzeń lub zbudować fikcyjną historię rozgrywającą się w naszym mieście. Może zainspiruje kogoś eksponat z naszego wirtualnego muzeum miasta? Fotografia klasy, stara pocztówka,  archiwalny dokument, odręczny lis? Wybór należy do was.

Część II - WYBIERAMY TEMAT i BOHATERÓW

Każdy będzie miał szansę zgłosić swoje propozycje.  Opublikujemy listę zgłoszonych  miejsc akcji i bohaterów i wspólnie dokonamy wyboru, czyli przez głosowanie. Głosować będzie publiczność, czyli wszyscy użytkownicy i czytelnicy strony www.elabiryntmiasta.pl A potem czekać będziemy na propozycje pierwszej sceny dramatu.

Cześć III – PISZEMY SZTUKĘ

Pierwsza scena wyłoniona w głosowaniu publiczności to początek sztuki. Kolejne będą pisane, jako jej ciąg dalszy przez wszystkich chętnych i tak samo wyłaniane w drodze głosowania. Do naszego pisania będzie można się dołączyć w każdym momencie trwania eksperymentu. Nie tworzymy stałej grupy uczestników. Przyłącz się do nas i głosuj! Przyłącz się do nas i pisz!

Część IV – GRAMY

Kiedy powstanie pełna sztuka – wystawimy ją na scenie MOK-u oraz Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego.

 

logotypy w stopce: MOK, Biblioteka, MCER, Marki Włącz się